Logo BIPROTRANS
  • wersja językowa

Aktualności

Aktualności

Fotowoltaika, czyli stawiamy na ekologię

01 kwietnia 2019, Opublikowane przez admin

Nasza firma już kolejny rok korzysta z ekologicznych paneli fotowoltaicznych.

Po kilku sezonach, możemy spróbować podsumować korzyści, które płyną dla nas z tej inwestycji.

 

1. Przede wszystkim ekologia

 

Fotowoltaika jest bez wątpienia jednym z odnawialnych źródeł energii, z ekologicznego punktu widzenia nie zwiększa zanieczyszczenia powietrza, nie emituje zanieczyszczeń, ani innych szkodliwych substancji do atmosfery. Ponadto wybierając energię z paneli fotowoltaicznych, zmniejszamy jej wytwarzanie w źródle konwencjonalnym, emitującym zanieczyszczenia.


2. Po drugie oszczędności

 

Średnia żywotność paneli PV szacowana jest na 25-30 lat, natomiast okres zwrotu inwestycji jest zdecydowanie krótszy, szczególnie jeżeli korzysta się z dostępnych systemów wsparcia, jak np. dotacje UE. Po tym czasie produkowana przez system energia jest całkowicie dla nas darmowa. Dodatkowo na rynku zauważyć można widoczny ciągły wzrost cen energii; użytkownik instalacji PV nie odczuwa takich zmian, jest w pewnym stopniu niezależny.

 

3. Proste w obsłudze

 

Zaangażowanie właściciela instalacji fotowoltaicznej w jej pracę kończy się w momencie jej montażu. Instalacja jest bezobsługowa i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Możemy monitorować pracę naszej instalacji za pomocą komputera, bądź urządzeń mobilnych, takich jak telefon lub tablet.

 

4. Poczucie niezależności energetycznej

 

Decydując się na instalację fotowoltaiczną zyskujemy swoistą niezależność energetyczną. Zyskujemy pewność, że w przypadku braku zasilania z sieci, nasze urządzenia, (np. serwery) nadal będą pracowały, dzięki czemu działanie naszej firmy nie zostanie przerwane choćby na moment. Ponad to, własna instalacja fotowoltaiczna daje dużą niezależność, także w przypadku wzrostu cen energii.

 

5. Uniwersalne zastosowanie

 

Systemy fotowoltaiczne mają tę przewagę nad podobnymi rozwiązaniami energetycznymi, że mogą być montowane w praktycznie każdych warunkach. Czy będzie to nasz dom, firma, czy duże przedsiębiorstwo, zawsze możemy liczyć na oszczędności i niezależność energetyczną. Jedyny wymóg, to swobodny dostęp do promieniowania słonecznego. 

W naszej firmie panele zostały rozmieszczone na płaszczyźnie dachu, jak również na bocznej stronie budynku. Czas działania instalacji fotowoltaicznej jest zależny od natężenia promieniowania słonecznego docierającego do naszej instalacji, które występuje w ciągu dnia. To nieprawda, że podczas zachmurzenia, czy gorszej pogody, instalacja nie działa. Promienie słoneczne docierają do nas przez cały dzień. Działalność człowieka, w tym czas pracy firmy pokrywa się z tym czasem, dzięki czemu mamy możliwość wykorzystania energii generowanej przez instalację praktycznie na bieżąco na potrzeby naszej firmy. Instalacja fotowoltaiczna w naszej firmie odpowiada za ogrzewanie budynku. W tym przypadku mówimy już o naprawdę dużych oszczędnościach. W sezonie letnim, kiedy zapotrzebowanie na prąd maleje, nadwyżki wyprodukowanej energii można odsprzedać operatorowi energetycznemu, z którego usług korzystamy.

OpublikujNasi Partnerzy

FONTELOGODANE TMMP OZAROW ABB JUSTINOX storemA storemA mokrosz Wostal FUGOR_LOGO Grupa-Azoty-logoA PROCHEM_logoA remkopolrys Prozap_logo PATENTUS nord_drivesystems kghm kghm zanam

BIPROTRANS – Kuliński Sp. z o.o.

Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala nam zaprojektować i dostarczyć Państwu przenośniki oraz urządzenia nietypowe dla praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Zapraszamy do współpracy.

tel: +48 34 361 48 25

fax: +48 34 361 48 25

e-mail: biuro@biprotrans.pl

ostatnie Aktualności

Biprotrans Wszystkim naszym klientom i firmom współpracującym, chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowych,...

01 kwi, 2021

Biprotrans Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim naszym Partnerom i Przyjaciołom za zaufanie i współpracę w...

19 gru, 2020